wtf

Prezydent Katowic chce, by miasto zostało zniszczone

Zwykle samorządowcy starają się rozwijać miasta, za które są odpowiedzialni. Przynajmniej tak to powinno wyglądać. Tymczasem prezydent Katowic chciałby, żeby jego miasto zostało zniszczone. Przynajmniej na srebrnym ekranie.

A dokładniej w kolejnej, szóstej już, odsłonie serii Transformers, która ma wejść na ekrany kin w roku 2019. Inicjatywa, zapoczątkowana już jakiś czas temu przez grupę entuzjastów na Facebooku, znalazła uznanie władz Katowic. Prezydent miasta, Marcin Krupa, wystosował dziś pismo, w którym poparł pomysł, by to właśnie Katowice zostały zniszczone w kolejnej części serii.

„Miasta na całym świecie np. Paryż, Londyn, Los Angeles, Rzym są niszczone w wielu filmach i to podnosi ich wartość wizerunkową. Uważamy, że jeśli Spodek zagrałby w Transformersach, wielu ludzi na całym świecie zainteresowałoby się miastem, tym obiektem. Być może w przyszłości takie osoby przyjechałaby do Katowic. Byłaby to niesamowita dźwignia promocyjna. Przykłady miast na całym świecie pokazują, że to działa,” mówi Maciej Stachura, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach, cytowany przez Dziennik Zachodni.

Pomysł na promocję miasta rzeczywiście interesujący, na razie jednak nie wiadomo, jak do niego ostatecznie odniosą się twórcy filmu.

Zdjęcie: Flickr/Jaffa The Cake

podobne treści