newssmartfony

Premiera pierwszego smartfona Samsunga z systemem Tizen w trzecim kwartale tego roku

Chociaż doniesienia o rzekomych pracach Samsunga nad pierwszym smartfonem Samsunga z open-source’owym systemem Tizen krążyły w mediach już od przeszło roku, dotychczas nie mieliśmy do czynienia z żadnymi pewnymi informacjami na temat daty jego planowanej premiery. Szczęśliwie, ten stan rzeczy uległ właśnie diametralnej odmianie, bowiem koreańska firma zdradziła, że pierwsze urządzenie tego typu – słuchawka Samsung Z – trafi na rynek  w okresie między lipcem a wrześniem tego roku.

Według ujawnionych dziś danych, urządzenie zostało wyposażone w spory, 4,9-calowy ekran Super AMOLED o nie robiącej szczególnego wrażenia rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, potencjalnie mocny, niewymieniony z nazwy, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, 2 GB-ty RAM-u, 8-megapikselowy aparat główny, kamerkę przednią 2,1 MPx, slot na karty SIM oraz 16 gigabajtów standardowej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje rzecz jasna pod kontrolą od dawna zapowiadanego systemu operacyjnego Tizen w wersji 2.2.1.

Co ciekawe, w specyfikacji smartfona nie zabraknie też garści dodatków obecnych pod maską choćby flagowego Samsunga Galaxy S5. W jego wnętrzu znajdziemy więc m.in. także czytnik odcisków palców oraz chip służący do monitorowania tętna. Wyświetlany na ekranie interfejs użytkownika słuchawki wydaje się być zaś zaprojektowany na modłę sławetnej, androidowej nakładki firmy – TouchWiz UI.

Samsung Z zostanie oficjalnie zaprezentowany mediom już w trakcie rozpoczynającej się w tym tygodniu konferencji Tizen Developer w San Francisco. Urządzenie ma zadebiutować na rynku w trzecim kwartale tego roku i początkowo będzie dostępne do nabycia wyłącznie na terytorium Rosji.

Źródło: Gizmodo UK

podobne treści