film

Premiera Ghost in the Shell przesunięta. Disney obawia się konkurencji

Studio Walt Disney Pictures przesunęło datę premiery swojej aktorskiej adaptacji kultowego anime z 14 kwietnia na 31 marca 2017 roku. Najprawdopodobniej zmiana daty pierwszych projekcji Ghost in the Shell podyktowana została niedawnym ogłoszeniem przez Universal, że w drugim tygodniu kwietnia do kin trafi Fast & Furious 8. Biorąc pod uwagę to, jak świetnie radzą sobie „wściekli” w kinach, być może jest to dobry krok.

W marcu, adaptacja anime nie będzie miała takiej mocnej konkurencji. Do kin trafią wtedy niezatytułowany film Smerfy oraz druga część The Divergent Series: Allegiant.

Ghost in the Shell oparty jest na kultowej serii, która skupia swoją uwagę na drużynie tajnych agentów, specjalizujących się w walce z cyberprzestępczością. Oryginał doprowadził do kilku filmów animowanych, takich jak Ghost in the Shell (1996), Ghost in the Shell 2: Innocence (2004), Ghost in the Shell: Individual Eleven (2005), Ghost in the Shell: Solid State Society (2006) oraz Ghost in the Shell 2.0 (2008).

Żaden członek obsady aktorskiej, poza Scarlett Johansson (Avengers, Lucy), nie został jeszcze podany. Wiadomo za to, że reżyserem będzie Rupert Sanders (Królewna Śnieżka i Łowca), który nakręci adaptację w oparciu o scenariusz dostarczony przez Billa Wheelera (The Reluctant Fundamentalist, Queen of Katwe). Mark Sourian (Need for Speed, Wykapany ojciec) jest producentem wykonawczym, a producentami zostali Avi Arad (Niesamowity Spider-Man 2, Iron Man) oraz Steven Paul (Ghost Rider, Doomsday). Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się między styczniem a lutym 2016 roku.

podobne treści