news

Prawie były prezes Google pisze książkę

​W kwietniu Eric Schmidt odda ster Google hipisom założycielom i będzie
musiał się zadowolić stanowiskiem „kierownika ds. wykonawczych”. Co zrobi człowiek, który od 2001 roku dzierżył stery giganta internetowego?

Napisze książkę „Empire of the Mind: The Dawn of the Techno-Political Age” („Imperium umysłu: Nadejście ery technologiczno-politycznej”). Dziś Schmidt zadecyduje, które nowojorskie wydawnictwo wyda jego literacki debiut. Wygra zapewne to, które da najwięcej.

W komponowaniu utworu pomoże Schmidtowi 29-letni Jared Cohen, pisarz i szef think tanku Google Ideas. Cohen wydał książki „Dzieci Dżihadu” i „Sto dni milczenia: Ameryka i ludobójstwo w Rwandzie”. Panowie współpracowali już przy pisaniu eseju dla magazynu „Foreign Affairs” o nazwie „The Digital Disruption„. Traktował o wpływie informatyzacji społeczeństw na rozprzestrzenianie się liberalnej myśli politycznej, co niesie z sobą zagrożenie dla autorytarnych reżimów.

Tematyka eseju okazała się na tyle ciekawa, że duet postanowił rozwinąć ją na kartach książki. Patrząc na aktualną sytuację w krajach arabskich – bardzo na czasie. [CrainsNewYork, Gawker]

podobne treści