biznes

Powstanie serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Wygląda na to, że Disney zamierza dość szybko odbić sobie 4 miliardy dolarów, jakie wytwórnia wyłożyła na zakup Lucasfilm – szef ABC pochwalił się, że trwają rozmowy na temat nakręcenia serialu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen.

Disney dość szybko postanowił wykorzystać nowy nabytek. Najpierw dowiedzieliśmy się o planach nakręcenia VII części Gwiezdnych Wojen. Później pojawiły się plotki o tym, że pomiędzy premierami następnych części kanonu kręcone będą także filmy poświęcone poszczególnym bohaterom. Teraz dowiadujemy się, że Disney, we współpracy z siecią ABC, planuje nakręcić także serial osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Rozmawiając z dziennikarzami podczas tego weekendu, szef ABC Entertainment Group, Paul Lee stwierdził, że jego firma „rozpoczęła rozmowy” z Lucasfilm na temat potencjalnego serialu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Rozmowy do kłopotliwych należeć raczej nie będą, ponieważ zarówno ABC jak i Lucasfilm należą do Disney’a.

Pomysł nakręcenia serialu w świecie Gwiezdnych Wojen nie jest nowy, pierwsze plotki na ten temat pojawiły się już osiem lat temu – w 2005 roku George Lucas oświadczył wtedy, że pracuje nad scenariuszem pierwszego sezonu serialu a ekipa zabierze się za jego realizację, jak tylko scenariusz będzie gotowy. Pomimo tego, że prace nad scenariuszem serialu, który nazywać miał się Star Wars: Underworld trwały przez kilka lat, nie doczekaliśmy się jego realizacji. Akcja tego serialu miała rozgrywać się pomiędzy „nową” trylogią, a wydarzeniami przedstawionymi w klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen.

Nie wiadomo czy Disney zamierza wykorzystać ówczesne pomysły Lucasa, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinniśmy się o tym przekonać już za dwa lata.

podobne treści