aplikacjenewsWiadomość główna

Powstało już 100 tysięcy aplikacji na Windows Phone OS

100 tysięcy to ładna, okrągła i zdecydowanie godna odnotowania liczba. Właśnie tyloma aplikacjami mogą od niedawna pochwalić się urządzenia pracujące pod kontrolą Windows Phone OS.

No, dobra, nie do końca. Choć rzeczywiście powstało nieco ponad sto tysięcy aplikacji kompatybilnych z Windows Phone OS-em, to jednak jego użytkownicy mogą pobrać z sieci nie więcej niż około 88,371 z nich. Mało to, czy dużo?

Medal ma, jak zwykle, dwie strony. Z jednej – konkurencja bije go na razie głowę: liderujący iOS dysponuje dziś niemal 600 tysiącami aplikacji, a znajdujący się na drugim stopniu podium Android posiada ich niewiele mniej, bo około pół miliona. Z drugiej – dobicie do setki zajęło Windows Phone OS-owi 20 miesięcy, a zatem o całe 4 miesiące mniej niż Google z jego Androidem (ale też o 4 więcej od iOS-u Apple). Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze 50 tysięcy Windows Phone’owych aplikacji powstawało ponad rok  – dzisiejszy Marketplace wydaje się być całkiem zapchany. Co więcej, stale utrzymuje się pewna tendencja wzrostowa – mobilnemu systemowi Microsoftu przybywa codziennie 313 nowych aplikacji (z tymże niekoniecznie najwyższej jakości, według statystyk – tylko od 8 do 12 procent z nich zostało ocenionych 5 lub więcej razy).

No właśnie, co do ocen… 100 tysięcy to dużo, czy jednak mało? Jak uważacie? Czy można było spodziewać się lepszego wyniku?

[All About Windows Phone]

podobne treści