smartfony

Powrót telefonów „cegieł”? Oby nie!

Wydawało się, że nikt nie tęskni za niewygodnymi komórkami z pierwszych lat telekomunikacji bezprzewodowej, ale wkrótce znów będzie można je kupić. Pod warunkiem, że Brad Helmink zrealizuje swój szalony projekt 1980’s Brick Phone.

Projektant zbiera środki na uruchomienie produkcji na stronie Indiegogo. Byłoby dziwne, gdyby znalazł wystarczająco wielu chętnych do inwestycji, ponieważ 1980’s Brick Phone… nie jest telefonem. To gadżet, które łączy się przez Bluetooth z urządzeniem działającym na iOS, Androidzie lub Windows Phone. Samodzielnie „cegła” nie obsługuje połączeń, tylko pełni funkcję głośnika i słuchawki.

Brick Phone ładowalibyśmy przez port mini USB, dzięki czemu urządzenie działałoby 10 godzin. Pierwsza wersja będzie w klasycznym odcieniu szarości, ale potem Helmink planuje wprowadzić na rynek także wersje kolorowe:

Obecnie pomysłodawcy wiele brakuje do wyznaczonego celu zebrania 55 tysięcy dolarów na rozkręcenie produkcji. Być może jednak do końca tygodnia ta argumentacja przekona więcej osób:

Wsparcie projektu kwotą 55 dolarów sprawi, że w razie realizacji pomysłu otrzymamy Brick Phone’a z pierwszej partii. [80s Brick Phone, Huffington Post]

podobne treści