biznesnews

Ponad 90 milionów sprzedanych Playstation 4?

Choć niektórzy już wypatrują PlayStation 5, aktualna generacja „czarnulki” wciąż zaskakuje rosnącą popularnością. I wygląda na to, że PlayStation 4 przekroczyło już 90 milionów sprzedanych egzemplarzy. Przynajmniej nieoficjalnie.

Sony ostatni raz pochwaliło się oficjalnymi wynikami sprzedaży PlayStation 4 z okazji piątej rocznicy debiutu konsoli na początku listopada ubiegłego roku. Według firmy, w tym czasie sprzedano 86,1 miliona sztuk obecnej generacji konsoli Sony. Jednak pomiędzy listopadem a styczniem kolejnego roku może się wiele wydarzyć. I wiele się wydarzyło, przynajmniej według Paula Huntera, redaktora technologicznego związanego z siecią handlową Walmart.

Oficjalne dane dotyczące sprzedaży PlayStation 4 po ubiegłorocznym szaleństwie świątecznych zakupów nie są dostępne, ale Hunter twierdzi, że konsola Sony sprzedała się w tym czasie w ilości około 4 milionów egzemplarzy, przekraczając tym samym pułap 90 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Powody do zadowolenia ma również Nintendo, którego Switch miał osiągnąć próg 25 milionów sprzedanych sztuk. Hunter niestety nie podaje, skąd dokładnie pochodzą jego dane, ale biorąc pod uwagę to, że zarówno PlayStation 4, jak i Nintendo Switch cieszyły się dużą popularnością, są to szacunki, w które dość łatwo uwierzyć.

podobne treści