news

Polski Navmax pomoże ci uniknąć stania w korkach

Nie ma takiej osoby, która w godzinach szczytu nie przesiadłaby się ze stojącego w korku samochodu do innego pojazdu umożliwiającego oglądanie zatkanych ulic z daleka. Osobom posiadającym prawo jazdy i smartfona zamiast licencji pilota i helikoptera przychodzi z pomocą Navmax.

Całkiem niedawno pojawił się na rynku Navmax – aplikacja nawigacyjna GPS z korkami oraz mapami instalowanymi bezpośrednio na urządzeniach mobilne typu smartfony i tablety, oraz nawigację samochodową typu PND (Personal Navigation Devices). Navmax jest całkowicie polską marką, która może przypaść do gustu mobilnym (tym razem mam na myśli cztery kółka) posiadaczom smartfonów z przynajmniej kilku powodów.

Navmax to aplikacja nawigacyjna typu „turn by turn” z komunikatami głosowymi oraz mapami zainstalowanymi na urządzeniu. Takie rozwiązanie sprawia, że do nawigowania nie potrzebuje ona połączenia z Internetem. Navmax posiada szczegółowe mapy od lokalnych dostawców jak i światowych producentów takich jak Navteq. Połączenie ich z technologią Navmax Traffic Control pomoże ominąć korki w mieście lub na trasie.

Produkt dostępny jest obecnie na systemy operacyjne: Android oraz Windows Mobile i CE. Planowane jest wydanie go również na platformy: iOS oraz Bada. Navmax posiada kilka typów licencji: dla Polski – roczną kosztującą 40 złotych, oraz niewiele droższą, bezterminową za 50 złotych, zaś dla całej Europy bezterminową w cenie 150 złotych.

Zanim jednak ściągniecie Navmaxa, to polecam wam sprawdzenie jego wersji testowej dostępnej w sklepie z aplikacjami Google. Dzięki niej będziecie mogli testować go przez 14 dni na własnej skórze (oby nie na karoserii). [Android Market, Navmax]

podobne treści

 • ngd

  A nie jest czasem tak, że zgodnie z prawem medialnym powinniście zaznaczać że artykuł jest sponsorowany?

 • Michał Szabłowski

  Gdyby nim był, to z całą pewnością.

 • maciekzo

  tutaj jest to samo tylko że za darmo http://www.waze.com

 • Jerry

  Sponsorowana brzydka nawigacja. Zostaję przy AutoMapie. Fakt, że droższa, ale lepsza, ładniejsza i ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie nawigacji. Dwa, że jest na iOS, a ta nie.

 • wazeuser

  waze jest darmową nawigacją tworzoną przez użytkowników, dodatkowym plusem są informacje o korkach, wypadkach i innych zdarzeniach umieszczanych przez użytkowników bądź automatycznie przez waze. dostępny za darmo w app store i android markecie.

 • komarzasty

  potwierdzam, że Waze wymiata :)

 • konrad

  @ngd Nie jest to artykuł sponsorowany, bo żadnemu dziennikarzowi nie płacimy za informowanie o Navmax. W planach mamy akcje dla użytkowników m.in. konkursy oraz emisję reklam. Do dziennikarzy wysyłamy informacje prasowe i produkty do testów.

 • konrad

  @wazeuser To program bardzo pomocny w poruszaniu się PO MIEŚCIE na stałej trasie dom-praca-dom. Bardzo szanujemy twórców tego programu (których znamy osobiście) i sądzimy, że w najbliższym czasie nasze drogi się nie spotkają. Nawigacja off-line i on-line społecznościowa to jednak dwa światy, które mogą funkcjonować jednocześnie w tym u tego samego użytkownika.

 • konrad

  @jerry Szanujemy Twój wybór jak i naszą konkurencję. Pragniemy tylko zauważyć, że to nie „AutoMapa ma doświadczenie” a ludzie, którzy pracują w Aqurat Sp. z o.o. oraz spółkach powiązanych. Zapewniamy, że doświadczenie osób tworzących Navmax Sp. z o.o. jest na prawdę porównywalne :)