internetnews

Polska pokochała Operę

Opera podaje, że liczba pobrań ich najnowszej wersji przeglądarki podwoiła się, a co ciekawe w Polsce nawet potroiła się (wzrosła dokładnie aż o 328%!!! – to najlepszy wynik w Europie). Ponad 77% z nich zostało przekierowanych z Ekranu Wyboru. Średnia w Europie wynosi natomiast 53%.

Zgodnie z najnowszymi informacjami ze strony Opery, Windows Web Browser Choice Screen (ekran wyboru przeglądarki internetowej narzucony na Microsoft przez Unię Europejską) działa i generuje ogromny ruch na łączach.

Dlaczego Polacy tak lubią Operę? Jakiej przeglądarki wy używacie? [Opera]

podobne treści

 • Mikaoelon

  Chętnie używałbym Opery, ale przy tej ilości tabów jakie mam otwarte nie widziałbym na serio co gdzie jest. Operze przydałoby się przesuwanie tabów jakie występuje w Mozilli/Flocku albo lista pojawiająca się z boku jak w Safari.

 • Michał Szabłowski

  Mozilla i nakładki skutecznie odstraszają mnie od zmiany przeglądarki. NoScript rządzi :)

 • Arkadiusz Polak

  W Operze w panelu bocznym możliwe jest wyświetlanie listy okien/kart w oknach. Można przesuwać, powielać i zarządzać oknami.
  Co do blokowania reklam czy skryptów to działa to nieco inaczej niż w FF.

 • Anonim

  popularność opery jest dla mnie niezrozumiała do tego stopnia, co popularność Sphinxa :) Szczerze to denerwuja mnie one wszystkie, kazda za cos innego. Ostatnio chrome ulatwia mi prace przez wygodne (bardzo wygodne!) szukanie w historii. Ale wnerwia mnie tym, ze otwiera nowe okno coraz mniejsze i mniejsze…

 • Paweł Szymula

  FF, później Chrome, Opera, IE na szarym końcu – do sprawdzania, czy kodowane strony dobrze się na niej wyświetlają…

 • groovemanager

  Opera po prosu jest daleko przed konkurencją. Zawsze tak było. Firefox to gorsza kopia Opery z ogromnym budżetem. Opera nawet w wersji mini jest rewolucyjna i nikt jej nie podskoczy. Szybko ,sprawnie, pewnie. Cieszę się, że zyskuje większą popularność. Sam od lat namawiam różne osoby do korzystania z Opery. Wprawdznie na Macu korzystam z Safari bo lepiej się integruje z systemem, ale Operę również mam. W HTC też mam operę, jak i na Windows XP.

 • Sebastian Florek

  Opera do niezobowiązującego przeglądania sieci, może być, szczególnie na słabszych maszynach ze starszymi systemami operacyjnymi. Oglądanie choćby filmów z iplex.pl kończy sie fiaskiem. Opera tez nie nadaje się do pracy, szczególnie z aplikacjami Google. Czyli Opera jest do niczego. Na co mi przeglądarka w której nie mogę pracować?
  Ruch nie był spowodowany ekranem wyboru, tylko wydaniem wersji 10.50. Ju