news

Podziel się listą

Serwis nie służy do zrzeszania osób o skłonnościach kompulsywnych.
Listography
to nowy portal społecznościowy, w którym prezentacja profilu przybiera formę list. Zakłada, że użytkownicy będą się nawzajem inspirować.

Użytkownik tworzy poukładają w listy stronę, specyficzną biografię. Wylicza miejsca, które odwiedził, ulubione książki, rzeczy do zrobienia, najlepsze wspomnienia. Można zakładać własne kategorie i pokazywać swoje listy światu, znajomym, bliskim lub… zachować dla siebie.

Pomysł na stworzenie strony „Listrography – Życie w listach” nie powstał z myślą o lanserach. Wyobrażam sobie, że pełny profil byłby czymś bardo intymnym, a zarazem inspirującym. Wątpię jednak, by idea sprawdziła się jako społeczność – nastawiona jest bardziej na prezentację niż interakcję.

Kluczowa czynność to opracowanie profilu. Czy potem będziemy do niego wracać, czy wzbudzi czyjeś zainteresowanie – nie wiadomo. Jednak proces zadawania sobie pytań: „Gdzie chciałbym pojechać?”, „Od kogo najwięcej się w życiu nauczyłem?” to dobra okazja do refleksji nad samym sobą. [lifehacker, Listography, MakeUseOf]

podobne treści