wtf

Podczas targów Gamescom gry na Xboxa One prezentowane były na… komputerach z Windows 7

Tegoroczne targi Gamescom już się zakończyły, nagrody zostały rozdane, wystawcy wrócili do domów. Nie obyło się jednak bez pewnej wpadki, którą zaliczył Microsoft. I to już po raz kolejny.

Wygląda na to, że Microsoft nieszczególnie wierzy w możliwości własnej konsoli nowej generacji. Już podczas ubiegłorocznych targów E3 zauważono, że gry, które miały prezentować możliwości Xboxa One uruchamiane były na komputerach stacjonarnych z Windowsem 7 i wyposażonych w karty graficzne Nvidia GeForce GTX. Podczas tegorocznych targów Gamescom Microsoft powtórzył ten sam „manewr”.

Jak zauważył słowacki portal CentrumHer, na tegorocznym stoisku Microsoftu również pojawiły się „podrasowane” konsole Xbox One. Prawdopodobnie nikt nie zauważyłby, że stojące na półkach konsole nie są podłączone ani do ekranów, ani do kontrolerów, gdyby nie fakt, ze w pewnym momencie „Xbox” wyświetlił pulpit Windowsa 7 i zaczął domagać się aktualizacji do GeForce Experience.

Niestety po raz kolejny gra, która miała być prezentowana na konsoli nowej generacji Microsoftu (w tym wypadku Ori and the Blind Forest), uruchomiona została na komputerze z Windows 7. Dodatkowo wyposażonym w kartę graficzną Nvidii, zamiast w sprzęt AMD, który instalowany jest w Xboxach One.

Zdjęcie: CentrumHer

podobne treści