portale społecznościowe

Podczas następnej katastrofy Facebook udowodni, że żyjesz

Po tym jak tsunami, wywołane katastrofalnym trzęsieniem ziemi uderzyło w Japonię, uszkadzając elektrownię atomową w Fukushimie, mieszkańcy Japonii zastanawiali się, czy nic złego nie przytrafiło się ich bliskim lub znajomym mieszkającym na zagrożonych terenach. Teraz mogą to sprawdzić przez Facebooka.

Nowa funkcjonalność Facebooka o nazwie Katastrofa (aktualnie testowana jedynie w Japonii), jest wyjątkowo prosta i może okazać się użyteczna – jeśli znajdujesz się na terenie dotkniętym przez katastrofę naturalną, albo zagrożonym atakiem terrorystycznym, będziesz miał możliwość oflagowania się jako „Bezpieczny”. W przypadku kontaktu z osobą, którą znasz, a która także znajdowała się na tym terenie, będzie można oflagować także jej profil. W każdym wypadku Facebook stanie się źródłem, do którego mamy się zwrócić by spokój.

Nie jest to narzędzie, którego chcielibyśmy używać, ale dobrze mieć do niego dostęp. Na pewno podbije mocno statystyki odwiedzin Facebooka w przypadku kolejnej katastrofy. Click!

[YokosoNews via NewScientist]

podobne treści