news

Pod obudową „grubszego” iPhone’a 4 kryje się mała niespodzianka

Biała wersja telefonu Apple jest już na rynku, więc wystarczyło niewiele czasu, by ktoś rozebrał sprzęt i zajrzał pod obudowę. Okazało się, że nowy iPhone 4 nie bez powodu jest o 0,2 milimetra grubszy.

Obiektyw aparatu fotograficznego został umieszczony nieco głębiej, tymczasem czujnik zbliżeniowy bardziej się wyróżnia, więc łatwiej go zlokalizować. To wszystko.

Apple nie informuje, jakie kwestie wpływały na kolejne opóźnienia premiery białej wersji Czwórki. Firma nie wydała także oficjalnych informacji na temat modyfikacji zastosowanych w najnowszym produkcie.

Zainteresowanie białym iPhonem 4 – który jest przecież „tylko w innym kolorze” i faktycznie nie jest żadną sensacją – wynika z braku informacji o premierze kolejnego modelu smartfona Apple. Decyzja o tak późnym wprowadzeniu na rynek białej Czwórki potwierdza przypuszczenia, że kolejny model ajfona zobaczymy najwcześniej we wrześniu bieżącego roku. Zatem tradycja czerwcowych premier zostanie przerwana.

Wiele osób miało nadzieję, że modyfikacje w białej Czwórce dostarczą informacji o zmianach, które pojawią się w iPhonie 4GS/5. Tymczasem dowiedzieliśmy się w ten sposób niewiele. [MacOtakara, AppleInsider]

Update: po Sieci krążą sprzeczne porównania grubości ajfonów. Według Consumer Reports nie ma różnicy:

Według naukowego testu ze słomką przeprowadzonego przez Engadget, jest różnica:

podobne treści

 • Zenon

  Nie 2mm grubszy, tylko 0.2mm grubszy -.-

 • lukaszpracus

  jestescie nie na czasie wcale nie jest grubszy sam Apple skomentowal to jako zludzenie optyczne i nowe zdj na roznych forach potwierdzaja te informacje mnie rozwalil tekst jednego faceta z apple: ,,tak to jest jak sie czyta artykuly z dupy wyjete ” w wolnym tlumaczeniu :D

 • adam.krol87

  jest grubszy kolego lukaszpracus, ale faktycznie nie 2mm a 0,2mm i ktoś to pokazał mierząc elektroniczną suwmiarką

 • balba

  Zenon – weź sobie linijkę i sprawdź jak wyglądają 2 dziesiąte milimetra