wynalazki

Najpierw pistolet, teraz strzelba, którą można wydrukować w 3D

Po tym jak Defence Distributed opublikowało w Internecie plany pierwszego na świecie pistoletu, który można wydrukować za pomocą drukarki 3D, można się było spodziewać, że więcej osób zainteresuje się tym tematem. Mieliśmy już drukowane pociski do strzelby, teraz czas na całą broń tego typu.

Opracowaniem planów strzelby zajął się pewien Kanadyjczyk, który niedawno zamieścił w Internecie nagranie ze swoich pierwszych testów. Strzelba nazywa się Grizzly na cześć „budowanych w kanadzie czołgów typu Sherman z czasów drugiej wojny światowej.”

Grizzly jest jednolufową, jednostrzałową strzelbą kalibru .22, którą wydrukowano za pomocą przemysłowej drukarki Stratasys Dimension 1200es. Słowem kluczem jest tu słowo „jednostrzałowy” ponieważ podczas pierwszych testów zarówno lufa, jak i komora zamkowa, pękły na na odcinkach około 7 centymetrów. Ale pocisk został wystrzelony. Z pewnością autor będzie pracował nad ulepszeniem swojego projektu.

Podczas prac nad planami strzelby Grizzly, wykorzystano część mechanizmów opracowanych wcześniej przez Defence Distributed na potrzeby Liberatora. Grupa stojąca za pierwszym pistoletem, który można wydrukować na drukarce 3D, najwyraźniej popiera inicjatywę, ponieważ nagranie z testów strzelby Grizzly pojawiło się na ich profilu w portalu Tumblr.

Co prawda drukarka Stratasys Dimension 1200es jest urządzeniem profesjonalnym, nie które nie stać zwykłych ludzi (od 8 tysięcy dolarów wzwyż za używany egzemplarz), ale technologia z czasem pójdzie do przodu, a drukarki 3D pozwalające wydrukować broń, wcześniej czy później, staną się powszechne. Może czas by ktoś zaczął pracę nad kamizelką kuloodporną, którą można wydrukować w 3D?

podobne treści