krótka piłkanewssprzęt

Plotki: wyciekły pierwsze zdjęcia nowej kamery sportowej HTC

Nie dalej jak dwa tygodnie temu informowaliśmy, że tajwańska firma zamierza wprowadzić na rynek własną sportową kamerę mającą rzucić wyzwanie słynnym gadżetom GoPro. Wszystko wskazuje na to, że doniesienia te mogą ostatecznie znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem do sieci wyciekły wczoraj pierwsze zdjęcia i klipy zwiastujące premierę nowej kamery HTC.

Zgodnie z treścią materiałów pozyskanych przez jednego użytkowników Reddita, urządzenie otrzyma nazwę RECamera i tak jak wynikało z poprzednich doniesień z wyglądu będzie przypominać nietypowy, miniaturowy peryskop. Choć pełna specyfikacja gadżetu wciąż pozostaje nieznana, według źródeł portugalskiego serwisu 4GNews potwierdzą się doniesienia o tym, że gadżet będzie dysponować szerokokątnym obiektywem, matrycą 16 MPx, radiem Bluetooth, łacznością Wi-Fi oraz preinstalowaną aplikacją służącą do bezprzewodowego kontrolowania kamery za pośrednictwem urządzeń opartych na Androidzie lub iOS.

Jak możemy wywnioskować z materiałów opublikowanych na istniejącej już stronie promocyjnej kamery – nowe cacko HTC zostanie wyposażone w wodoodporną obudowę bądź opcjonalną nakładkę umożliwiającą chronienie jej przed zalaniami. Co dość oczywiste, całość ma spełniać wszelkie wymogi konstrukcyjne stawiane przed urządzeniami przeznaczonymi do pracy w terenie. Niestety, to w zasadzie wszystko co wiadomo w tej chwili na temat właściwości gadżetu.

Jeżeli wszystkie dotychczasowe informacje na temat urządzenia okażą się prawdziwe, oficjalna premiera kamery nastąpi już w trakcie nachodzącej konferencji HTC „Double Exposure”, 8 października w Nowym Jorku. Czekamy z niecierpliwością.

Poniżej klip wideo promujący narodziny RECamery.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści