newssprzętWiadomości promowane

Plotki: Windows Blue przywróci przycisk „Start”

A więc jednak? Znany, amerykański portal The Verge donosi, że kolejna, duża aktualizacja Windowsa 8 przywróci do łask tak zwany przycisk „startu” obecny w większości poprzednich odsłon flagowego OS-u giganta z Redmond.

Jeszcze w zeszłym tygodniu anonimowe źródła portalu informowały, że aktualizacja o nazwie kodowej Blue może przynieść częściową rezygnację z krytykowanego interfejsu Metro i oddanie użytkownikom alternatywy w postaci klasycznego menu „start”, zaprojektowanego na wzór rozwiązań znanych z poprzednich wersji słynnego OS-u. Niestety, najnowsze doniesienia weryfikują te spekulacje, sugerując, iż przycisk startu będzie służyć wyłącznie do rozwijania obecnego w Windowsie 8 menu Modern/Metro.

Sam przycisk będzie wyglądać nieco inaczej niż choćby w wypadku Windowsa Visty i Windowsa 7, przypominając flagę „startu” obecną w ósemkowym menu zaklęć (czyt. w tym fikuśnym, czarnym pasku wysuwającym się po przesunięciu kursora do prawej krawędzi ekranu).

Czy tak kosmetyczna zmiana zadowoli wszystkich użytkowników Windowsa 8? Pewnie nie. Głód na klasyczne menu pozostanie niezaspokojony – a warto wspomnieć, że aplikacje umożliwiające jego przywrócenie posiadają całkiem niezłe ilości pobrań.

I choć cala sprawa zapowiadała się niezwykle obiecująco – wygląda na to, że przeciwnicy interfejsu Metro będą musieli obejść się smakiem. A szkoda, bo przycisk startu w proponowanej przez źródła Verge formie jest nam chyba zwyczajnie zbędny.

Źródło: The Verge

podobne treści