news

Plotki: trwają prace nad HTC One bez nakładki Sense

HTC może wkrótce pójść w ślady Samsunga i zaprezentować swój flagowy smartphone w wersji z czystym Androidem.

Według źródeł portalu Geek prace nad HTC One bez nakładki Sense już trwają, a jego amerykańska premiera zbliża się wielkimi krokami. HTC ma oficjalnie pochwalić się pracami nad HTC One z Androidem 4.2.2 w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Urządzenie ma pojawić się na rynku w wakacje.

Nie wiadomo jeszcze czy ta wersja HTC One, tak jak zapowiedziany na konferencji Google I/O Galaxy S4 Google Edition, będzie sprzedawana bezpośrednio w Google Play, ale źródła portalu nie wykluczają takiej możliwości.

Tymczasem HTC One z nakładką Sense, w odróżnieniu od HTC First, radzi sobie nie najgorzej. W rozmowie z Wall Street Journal anonimowy przedstawiciel HTC pochwalił się, że „ilość zamówień jest całkiem niezła i nadal przekracza nasze możliwości produkcyjne”. Od czasu premiery HTC One sprzedano już około pięciu milionów egzemplarzy tego modelu. Oczywiście w porównaniu ze sprzedażą Samsunga Galaxy S4, który w ciągu miesiąca przekroczył granicę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy jest to nadal mało. Ale przynajmniej daje szanse na to, że tajwańska firma, pomimo swoich problemów, nie zniknie całkowicie z rynku.

podobne treści