krótka piłkanewssmartfony

Plotki: Samsung pracuje nowym smartfonem z Windowsem Phone 8?

Samsung jednak nie zrezygnował z planów podbicia rynku Windows Phone’ów? Jak donosi znany portal WPCentral.com do sieci wyciekły dokumenty sugerujące, iż koreańska firma pracuje nad przygotowaniem kolejnego, 5-calowego smartfona z mobilnym OS-em Microsoftu.

Zgodnie z informacjami, do których dotarła redakcja serwisu, nowe cacko Samsunga (noszące nazwę kodową Samsung SM-W750V) będzie urządzeniem z górnej półki cenowo-sprzętowej, przypominającym nieco najdroższe słuchawki z konkurencyjnej serii Lumia Nokii. Według nieoficjalnych danych, smartfon zostanie wyposażony w spory, 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli i prawie na pewno będzie pracować pod kontrolą najnowszej wersji Windowsa Phone Microsoftu. Tak przynajmniej wynika z dokumentacji podsumowującej testy urządzenia przeprowadzone przez ekipę odpowiedzialną za wydawanie certyfikatów Bluetooth SIG.

O tym czy informacje WPCentral znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości przekonamy się zapewne już w trakcie nadchodzących targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie.

podobne treści