news

Plotki: Samsung planuje dwa kolejne składane smartphone’y

Samsung Galaxy Fold jeszcze nie pojawił się dobrze na półkach sklepowych, a już pojawiły się plotki, że Samsung chciałby wypuścić dwa podobne urządzenia.

Jak donosi agencja Bloomberg, Samsung Galaxy Fold nie będzie jedynym składanym smartphonem koreańskiej firmy. Jak twierdzą źródła agencji zaznajomione podobno ze sprawą, Samsung, nie czekając jeszcze na premierę rynkową zaprezentowanego niedawno oficjalnie modelu Galaxy Fold, którą zaplanowano na kwiecień, już przygotowuje dwa kolejne urządzenia, które mają tworzyć całą składaną linię smartphone’ów Samsunga.

Pierwsze z tych urządzeń ma przypominać Huawei Mate X, czyli jego składany ekran wyposażony będzie w dwa „skrzydełka”, które składać się będą na tył urządzenia. Drugi model przypominać bardziej Galaxy Fold z tą różnicą, że zawias urządzenia będzie umieszczony przy krótszej krawędzi obudowy, przez co urządzenie będzie trochę przypominał dawniejsze telefony „z klapką”. Zamiast klawiatury w środku znajdować się będzie drugi, składany ekran, a po złożeniu urządzenie będzie wykorzystywało dodatkowy ekran znajdujący się na zewnątrz.

Źródła agencji podają, że szybciej pojawić się na rynku miałoby to drugie urządzenie, które Samsung chciałby pokazać pod koniec tego roku lub na początku kolejnego. Urządzenie przypominające Huawei Mate X ma zostać zaprezentowane niewiele później.

Ilustracja: Samsung

podobne treści