newssmartfony

Plotki: Samsung Galaxy S5 jednak z czytnikiem odcisków palców?

Wszystko wskazuje na to, że plotki raz jeszcze znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jak informuje portal SamMobile.com, Samsung zrezygnował z początkowych planów wyposażenia smartfona Galaxy S5 w rewolucyjny skaner siatkówki oka. W zamian – nowe cacko koreańskiej firmy będzie dysponować coraz bardziej popularnym, „iPhone’owym” czytnikiem odcisków palców.

Zgodnie z informacjami serwisu, czytnik zostanie umieszczony pod tzw. przyciskiem „domowym” smartfona, co stanowi kopię rozwiązania znanego z flagowej słuchawki Apple. Na tym jednak koniec wszelkich podobieństw. Według źródeł SamMobile, działanie koreańskiego skanera będzie przebiegać zgoła inaczej, bowiem w przeciwieństwie do iPhone’a dokonanie odczytu będzie wymagało od użytkownika przesunięcia całego palca z góry na dół, wzdłuż powierzchni przycisku „Home”.

Co ciekawe, zdaniem redakcji serwisu, smartfon będzie mógł zapamiętywać do 8 różnych odcisków palców, które z kolei będzie można przypisać do jego poszczególnych funkcji (np. związanych z uruchamianiem konkretnych aplikacji czy gier). Ma to znaleźć szczególne zastosowanie w wypadku tak zwanego „trybu prywatnego” umożliwiającego ukrywanie przeróżnych informacji bądź plików przed oczami niepożądanych użytkowników smartfona.

Oczywiście na razie nie wiadomo czy doniesienia SamMobile ostatecznie znajdą pokrycie w rzeczywistości, ale – biorąc pod uwagę przeszłość – wydaje nam się to całkiem prawdopodobne. Na szczęście wszystkiego dowiemy się jeszcze przed końcem lutego.

Pozostało nam tylko poczekać.

Źródło: Engadget.com

podobne treści