newssmartfonytablety

Plotki: Samsung Galaxy Note III z aż 6,3-calowym ekranem Full HD?

Samsung chyba oszalał. Dziennik Korea Times poinformował, że kolejna wersja flagowego tabletofonu ze stajni koreańskiego giganta, Galaxy Note III, będzie dysponować jeszcze większym, 6,3-calowym ekranem Full HD. To hybryda! To tablet! To samolot!

No właśnie – co to, u licha, będzie? W moim przekonaniu aż tak duże, ponad sześciocalowe urządzenie nie spełnia już definicji dobrze oddającego charakter poprzednich Note’ów słowa hybryda. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale jestem zdania, że 6,3-calowy Galaxy Note III powinien być już nazywany po prostu prostu tabletem, z którego – ot, tak, przy okazji – czasem będzie można zatelefonować (rzecz jasna za pośrednictwem słuchawki bluetooth). Dość powiedzieć, że rozmiarami bliżej mu do Nexusa 7 niż do święcącego ostatnio spore triumfy Galaxy Note’a II. Jednym słowem – rzecz jest i zapewne jeszcze długo będzie bardzo dyskusyjna.

Note III to nie tylko sporych rozmiarów wyświetlacz. Co – według źródeł azjatyckich dziennikarzy – ma znaleźć się na wyposażeniu brata bliźniaka Huawei Ascend Mate? Z niepotwierdzonych doniesień koreańskiego dziennika wynika, że Samsung Galaxy Note III będzie dysponować świeżo zaprezentowanym, ośmiordzeniowym procesorem Exynos 5 Octa, co nie wydaje się przesadnie zaskakującym wyborem. Osiem rdzeni to w tym wypadku rzecz nieco dyskusyjna, ponieważ dzięki technologii big.LITTLE układ korzysta naprzemiennie z czterech mocnych i czterech słabszych rdzeni, nigdy zaś ze wszystkich naraz. Zdaniem zlokalizowanego w samym Samsungu, anonimowego źródła redakcji Korea Times urządzenie zadebiutuje na rynku mniej więcej jesienią tego roku.

No i cóż, jeśli tak rzeczywiście będzie – ja nie znajdę się w gronie potencjalnych nabywców Samsunga Galaxy Note III (i to nie ze względu na jego kosmiczną cenę). Nie będę go też arbitralnie skazywał na porażkę – bardzo możliwe, że trafi w gusta osób preferujących nietypowe rozwiązania. Do mnie ta hybryda zwyczajnie nie przemawia.

podobne treści