newstablety

Plotki: pierwsze zdjęcia obudowy nowego iPada Mini

Są już takie rzeczy na świecie, które na zawsze pozostaną niezmienione. Jedną z nich jest stale powtarzająca się reguła mówiąca, iż im dalej od premiery poprzedniej generacji danego urządzenia, tym więcej plotek na temat jego nowszej, jeszcze nieznanej wersji. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tej teorii jest, a jakżeby inaczej, iPad Mini 2, którego rzekome fotki właśnie do sieci.

Redakcja chińskiego portalu WeiPhone twierdzi, że dotarła do pierwszych zdjęć aluminiowej obudowy nowego iPada Mini. Na ich podstawie trudno powiedzieć cokolwiek ponadto, że ukazany na łamach serwisu kawałek aluminium dość mocno i wcale niebezpodstawnie kojarzy się z obecną, choć chyba nieco cieńszą generacją miniaturowego tabletu Apple (może to być jednak wyłącznie złudzenie). W oczy rzuca się także znane z prototypów innych urządzeń giganta z Cupertino, niebieskie logo firmy.

Tak jak można było się tego spodziewać, część komentatorów jest zdania, że nieco grubsza obudowa nowej odsłony iPada Mini może sugerować fakt, iż zostanie on wyposażony w upragniony przez wielu ekran Retina. Co więcej, powiększenie rozmiarów nowej wersji urządzenia bywało w przeszłości zwiastunem zastosowania w nim nieco bardziej wydajnych (i zajmujących więcej miejsca) podzespołów. O możliwości zamontowania w nowym iPadzie Mini ekranu Retina donosił ostatnio także analityk Piper Jaffray.

Jak to już w wypadku tego rodzaju przecieków bywa – póki co, do zdjęć warto podejść z odpowiednim dystansem. Niemniej, nie będzie chyba przesadą stwierdzenie (potraktujcie to jako moją spekulację), że prawdopodobnym jest, iż właśnie tak będzie wyglądać nowy, miniaturowy tablet z bogatej kolekcji Apple. Zobaczymy.

Gwoli przypomnienia, część specjalistów sugeruje, że premiera nowej odsłony iPada Mini nastąpi już na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Więcej zdjęć znajdziecie pod tym adresem – WeiPhone

podobne treści