krótka piłkanewssmartfony

Plotki: oto pierwszy smartfon Samsunga z Windowsem Phone 8.1?

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej oficjalnej premiery nowego smartfona Samsunga z flagowym OS-em mobilnym Microsoftu. Niezawodny, twitterowy plotkarz evleaks udostępnił na swoim profilu zdjęcie pierwszej słuchawki giganta z Windowsem Phone 8.1 – Samsung Ativ SE.

Urządzenie, którego dokumentacja otrzymała w zeszłym miesiącu akceptację Federalnej Komisji Łączności, zdaje się nie odbiegać wizualnie od większości najnowszych i nieco starszych urządzeń firmy, stanowiąc produkt dość płynnej ewolucji bryły oryginalnego Ativ S. Podobnie jak pierwszy flagowiec Samsunga z WP, Ativ SE to spory smartfon o zgrabnych, zaokrąglonych rogach wyposażony w  niewielki przyciski fizycznym z logo Windowsa na spodzie obudowy. Ogólnie rzecz ujmując – nowe cacko Koreańczyków zdaje się prezentować całkiem w porządku.

Niestety, na razie nie wiemy nic na temat ewentualnej specyfikacji czy oficjalnej daty premiery słuchawki, której istnienie pozostaje na razie coraz słabiej skrywaną tajemnicą. Tak czy inaczej, ukazany na zdjęciu egzemplarz słuchawki trafi na rynek za pośrednictwem sieci Verizon. Całość, pracująca pod kontrolą Windowsa Phone 8.1, zapewne będzie dysponować dużym, 5-calowym ekranem Full HD oraz  modułem odpowiadającym za obsługę technologii LTE.

Źródło: Engadget.com

podobne treści