news

Plotki: oto pierwszy, 8-calowy tablet z Windowsem 8?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że deklaracje dyrektora finansowego Microsoftu, Petera Kleina, dotyczące wypuszczenia na rynek mniejszego tabletu z Windowsem 8, jednak znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zaledwie kilka dni po ich wygłoszeniu, w sieci pojawiły się zdjęcia nowego, 8-calowego tabletu Acer Iconia W3 z Windowsem 8 na pokładzie. Czy tak będzie wyglądać pierwsza wariacja Nexusa 7 w wydaniu MS i spółki?

Urządzenie – uchwycone na fotografii zamieszczonej na łamach serwisu Minimachines – to raczej nieduży, 8-calowy tablet z dwurdzeniowym procesorem Intel Atom Z2760 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz, dwoma gigabajtami RAM-u i dwiema, nieznanej jakości kamerami zamontowanymi po obydwu stronach jego obudowy. O tej z kolei nie ma się co za bardzo rozpisywać – kłamstwem byłoby stwierdzenie, iż nowe cacko Acera wnosi jakikolwiek powiew świeżości w dziedzinie wyglądu urządzeń mobilnych.

Pomimo dość niewielkich rozmiarów – wygląda na to, że Iconia W3 ma służyć jako miniaturowa hybryda tabletu z laptopem, w którą zamieni się po podłączeniu doń dodatkowej klawiatury. No, właśnie – „ma”. Nie wiem, jak dla was, ale dla mnie 8-calowy „netbook” to jednak odrobinę za mało. Zobaczymy, jak będzie w praktyce.

Choć doniesienia Minimachines warto oczywiście potraktować z odpowiednim dystansem – to dość ciekawym wydaje się fakt, iż Acer poprosił (czyt. zażądał) redakcję serwisu o jak najszybsze usunięcie zdjęć i artykułu na temat nowego, rzekomo nieistniejącego tabletu. Bardzo bym się zdziwił, gdyby doniesienia na jego temat okazały się jednak fałszywe.

Źródło: Gizmodo.com/Minimachines

podobne treści