news

Plotki: oto LG Optimus G2?

Choć do premiery urządzenia pozostał jeszcze okrągły miesiąc – wygląda na to, że wiemy już o nim właściwie wszystko. Amerykański portal Engadget dotarł do pierwszych, bardzo dokładnych zdjęć nowego flagowca LG – smartfona Optimus G2.

Tak jak można było się tego spodziewać – widoczne na fotkach urządzenie dysponuje dużym, 5,2-calowym ekranem Full HD i z wyglądu, przede wszystkim ze względu na charakterystyczne, zaokrąglone rogi oraz cienkie krawędzie, przywodzi na myśl raczej Nexusa 4 aniżeli poprzedniego flagowca firmy, Optimusa G.

Według źródeł redakcji serwisu – urządzenie zostało wyposażone w mocny, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, 2 GB RAM-u oraz bardzo przyzwoitą, 13-megapikselową kamerę i niezbędny OS w postaci Androida 4.2. Jelly bean. Co ciekawe, zdaniem portalu LG postanowiło zrezygnować z garści fizycznych przycisków nawigacyjnych umieszczonych na froncie obudowy poprzedniego flagowca firmy (przy tej okazji warto dodać, że urządzenie widoczne na fotografii i poniższym filmiku będzie dedykowane amerykańskiemu operatorowi „Sprint”).

Gwoli przypomnienia – oficjalna prezentacja smartfona została zaplanowana na 7 sierpnia bieżącego roku (więcej zdjęć znajdziecie pod linkiem w źródle wpisu).

Źródło: Engadget

podobne treści