smartfony

Plotki: Nowy iPhone zadowoli miłośników selfie

Apple pochwaliło się już iOS 9, a dzięki temu dowiedzieliśmy się czegoś nowego na temat kolejnego iPhone’a. Programista Hamza Sood odkrył, że w kodzie testowej wersji nowego mobilnego systemu Apple znajdują się informacje świadczące o tym, jakie kamery zamierza zastosować Cupertino w kolejnej wersji iPhone’a.

Obecny flagowiec Apple wyposażony jest w przednią kamerę o rozdzielczości 1,2 megapiksela, która może także nagrywać filmy 720p. Konkurencja jednak nie śpi i dziś wiele urządzeń wyposażonych jest we frontowe kamery o rozdzielczości nawet 5 megapikseli. Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejny model iPhone’a przypadnie do gustu fanom selfie.

Na swoim Twitterze Hamza Sood umieścił grafikę przedstawiającą nowości jakie znalazł w kodzie nowego mobilnego systemu operacyjnego Apple na temat obsługi kamer. Wynika z niej, że w iOS 9 beta frontowa kamera otrzymała wsparcie dla nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p oraz możliwość nagrywania w 240 klatkach na sekundę, co pozwoli na nagrywanie w slow motion. Ponadto przednia kamera nowego iPhone’a będzie mogła wykonywać też zdjęcia panoramiczne, a wszystko to przy wsparciu diody LED. Na temat rozdzielczości tej kamery nie dowiedzieliśmy się niestety nic, ale przy wsparciu dla takich opcji jest prawie pewne, że będzie ona mogła pochwalić się znacznie większą ilością megapikseli, niż kamera w obecnym modelu. W połączeniu z wymienionymi wcześniej możliwościami powinna ona przypaść do gustu fanom selfie.

Jeśli wierzyć plotkom, główna kamera przyszłego iPhone’a także zostanie ulepszona i będzie mogła wykonywać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 12 megapikseli, czyli o 4 więcej, niż obecny model. Na razie jednak są to tylko plotki, na których ostateczne potwierdzenie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zdjęcie: Flickr/omarjordanf

podobne treści