newssmartfonyWiadomość główna

Plotki: Nowy „FacebookPhone” już w 2013 roku

Choć ChaCha i Salsa nie spotkały się z najlepszym przyjęciem konsumentów – Facebook i HTC pracują podobno nad kolejną wersją tzw. FacebookPhone’a. Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się w mediach już kilka miesięcy temu i choć na chwilę ucichły – wczoraj znów dały o sobie znać. Według najświeższych, nieoficjalnych doniesień nowy „FacebookPhone” pojawi się na rynku już na początku przyszłego roku.

Takie informacje, powołując się na źródło w samym HTC, opublikował na swoich łamach ceniony, brytyjski portal Pocket-Lint. Zdaniem redakcji serwisu urządzenie jest na razie w fazie testów i póki co nie wiadomo czy rzeczywiście ostatecznie trafi do sklepów. Jego kodowa nazwa to ponoć Opera UL i tak jak w wypadku Nexusa Google jest on jednostką OEM (tj. urządzeniem wyprodukowanym przez HTC na życzenie i z logo Facebooka). Pierwsze benchmarki sugerują, że będzie on dysponować niezłym, dwurdzeniowym procesorem Qualcommu o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, układem graficznym Adreno 305, wyświetlaczem o rozdzielczości 720p i Androidem 4.1.1 Jelly Bean.

Warto wspomnieć, że według wcześniejszych doniesień – OS-em nowego FacebookPhone’a nie miał być czysty, a w jakiś sposób zmodyfikowany wariant oryginalnego Androida. Jak zmodyfikowany? Tego na razie nie wiadomo. Nie wiadomo też kiedy urządzenie może w końcu trafić na rynek – prawie na pewno nie stanie się to przed styczniem/lutym przyszłego roku.

Co myślicie? Czy pełna integracja z danym serwisem społecznościowym to wystarczający powód, by skusić się na tego rodzaju smartfon? Moim zdaniem – nie.

[Android Central]

podobne treści