Wiadomość główna

Plotki: Nowe iPhone’y wyposażone będą w ekrany 3D Touch Display

Jeszcze tylko dwa dni zostały do konferencji Apple, na której firma powinna zaprezentować swojego nowego iPhone’a. Według najnowszych plotek będzie on między innymi wyposażony w wyświetlacz o nazwie 3D Touch Display.

Wrześniowa konferencja Apple jest wydarzeniem, na które czekają wszyscy fani urządzeń z jabłuszkiem na obudowie. Cupertino tradycyjnie prezentuje bowiem na niej nowe wcielenia swoich iPhone’ów. W tym roku oczekiwane są premiery iPhone’ów 6s i 6s Plus, które według dostępnych przecieków wyposażone będą w trzy znaczące usprawnienia.

Pierwszym z nich ma być aparat, który zamiast 8 megapikseli ma mieć 12 i pozwalać na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Co prawda większość tegorocznych flagowców może pochwalić się nominalnie większą ilością pikseli, ale stosowane przez Apple matryce zwykle były wyjątkowo dobrej jakości. Już za dwa dni okaże się, czy Apple spełni pokładane w nim oczekiwania.

Kolejną zmianą ma być procesor, który według plotek ma być „szybszy od tego, który zastosowano w iPadzie Air”. Nowy procesor ma być dodatkowo wspierany przez 2 GB pamięci RAM.

Jednak chyba najciekawszą nowością, która ma pojawić się w tegorocznej generacji iPhone’ów jest ich ekran, który ma korzystać z technologii Force Touch znanej na przykład z Apple Watch. W iPhone’ie 6s ma ono jednak nazywać się 3D Touch Display i, w odróżnieniu od tego, co pokazano w zegarku, ma rozróżniać aż trzy poziomy nacisku – lekkie dotknięcie, naciśnięcie i mocne przyciśnięcie. Takie rozwiązanie oczywiście stwarza nowe możliwości przed projektantami interface’ów i, znając Apple, zostanie wykorzystane w interesujący sposób.

Zdjęcie: Flickr/kevinthoule

podobne treści