grynews

Plotki: Nintendo 3DS w sklepach pół roku wcześniej?

Już wiemy na pewno, że konsola Nintendo 3DS powstanie. Wszyscy jednak spodziewali się, że jej premiera nastąpi w okolicach marca przyszłego roku. A najwcześniej w styczniu. Jednak serwis CVG donosi, że nowy sprzęt pojawi się w sklepach już w październiku, mniej więcej w tym samym czasie co projekt Natal.

Wszyscy spodziewają się, że Nintendo oficjalnie zapowie premierę podczas targów E3 w czerwcu. Ale źródła CVG już teraz donoszą, że nastąpi ona kilka miesięcy wcześniej, niż się spodziewano. Anonimowy producent gier powiedział serwisowi, że jest to „niespodzianka”, ale też że „nikt nie odważyłby się na wprowadzenie nowego produktu na rynek tak blisko świąt, jeśli nie byłby go absolutnie pewien. I nie był gotów wydać na niego znacznej sumy pieniędzy”.

Oznacza to też, że w momencie wejścia 3DS na rynek, będzie również dostępny komplet gier na nową konsolę. Już teraz mówi się, że wśród firm testujących 3DS jest i The Pokemon Company – jak sama nazwa wskazuje, jest to producent całej serii gier Pokemon. Według CVG, nad grami 3D na nowy produkt pracuje też Level 5, producent gier z serii Proffesor Layton.

A więc – październik. Kiedy konsola pojawi się w naszym kraju? Dowiemy się nie wcześniej, niż w czerwcu. [Kat Hannaford/giz, CVG, TechRadar]

podobne treści

  • Adam Rogowski

    Level 5 zrobił nie tylko Profesora Laytona, również DQVIII i DQXI, Rouge Galaxy. Można by przypuszczać, że szykuje się jakaś kolejna część Laytona, lub DQX.