tabletyWiadomość główna

Plotki: Nexus 7 z 3G?

Google nie zasypuje gruszek w popiele – w zeszłym tygodniu, bez większego rozgłosu, Nexus 7 wprowadzono na nowe rynki europejskie (wystarczy już przejechać naszą zachodnią granicę by go kupić), teraz słyszymy o nowej wersji urządzenia. Za sześć tygodni pojawić ma się Nexus 7 z 3G.

„Dobrze poinformowane źródła” w Asusie, partnerze sprzętowym Google w tym projekcie, twierdzą, że trwają prace nad przygotowaniem wersji tabletu z modułem 3G. Choć oczywiście są to na razie plotki, taki ruch wydaje się być jak najbardziej rozsądnym posunięciem ze strony Google.

Od chwili debiutu Nexus 7 sprzedaje się bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że niektórzy analitycy twierdzą, że do końca roku sprzedanych zostanie 8 milionów sztuk, czyli dwa razy tyle ile zakładało Google. Ale jedną z największych wad tabletu jest właśnie brak modułu 3G. Oczywistym jest więc, że dodanie łączności 3G do tego tabletu sprawi, że urządzenie będzie jeszcze bardziej kuszące dla klientów.

Również termin pojawienia się tych „wycieków” wydaje się nie być przypadkowy – dokładnie przed prawdziwym maratonem zapowiedzi Nokii, Amazonu, no i oczywiście Apple. Potwierdzą się one, lub nie, już za 6 tygodni.

[modaco via The Next Web]

podobne treści