newstabletyWiadomość główna

Plotki: Microsoft Surface tylko z WiFi?

Kiedy nowy tablet Microsoftu, Surface, wreszcie pojawi się na rynku bez wątpienia stanie się jednym z najpoważniejszych kandydatów do strącenia z piedestału słynnego iPada. Amerykański portal Bloomberg donosi , że dzieło giganta z Redmond nie będzie jednak dysponować częścią funkcji oferowanych przez cacko Apple. Według źródeł redakcji serwisu Surface ukaże się początkowo w wersji Wi-Fi Only.

Co to oznacza? Ano, jak sama nazwa wskazuje – to, że nie uświadczymy w nim innych opcji bezprzewodowego dostępu do sieci. Zgodnie ze słowami „zaznajomionych z tematem” źródeł portalu, Microsoft wyposaży Surface tylko i wyłącznie w łączność Wi-Fi. Przynajmniej na razie.

I… może to i dobrze. Jakby nie patrzeć, tablety Wi-Fi Only to w tej chwili bardzo duża część rynku, a większość posiadaczy tego rodzaju sprzętu korzysta z jego dobrodziejstw głównie (choć oczywiście nie tylko) w domu (gdzie w dzisiejszych czasach z reguły jest też jakiś router). Jeśli więc Bloomberg ma rację, nie powinno się to przesadnie odbić na wynikach sprzedaży tabletu. Może za to w pozytywny sposób wpłynąć na jego cenę.

Jest jednak jedno ale – jednym z największych (i najszerzej zachwalanych) atutów Surface jest bezsprzecznie jego klawiatura, która stanowi swego rodzaju gwarancję zachowania pełnej funkcjonalności urządzenia także w podróży (czy szerzej – po prostu poza domem). Bez przewodowego dostępu do sieci (nie wszędzie w końcu napotkamy na WiFi) atut ten może okazać się nie tak istotny, jak początkowo zakładano.

Jeśli informacje Bloomberga się potwierdzą – niewykluczone, że Microsoft wypuści inny, dysponujący łącznością LTE model Surface’a jakiś czas po premierze jego oryginalnej wersji. Poczekamy, zobaczymy.

[Bloomberg]

 

podobne treści