newstablety

Plotki: Microsoft pracuje nad 7-calową wersją tabletu Surface

No, tego można było się spodziewać. Znany, amerykański dziennik Wall Street Journal donosi, że Microsoft zamierza wkrótce wypuścić na rynek nową, 7-calową wersję tabletu Surface, którego masowa produkcja powinna wystartować jeszcze przed końcem tego roku.

Choć zgodnie z doniesieniami anonimowych źródeł portalu, Microsoft wcale nie zamierzał tworzyć miniaturowego wariantu swego flagowego tabletu, ale skłoniły go do tego sukcesy, jakie odnosiły w ostatnim czasie na rynku mniejsze urządzenia pokroju Nexusa 7 i iPada Mini. Niestety – na tym kończą się wszelkie konkrety (jeśli w ogóle można o takich mówić w wypadku plotki).

Jeśli powyższe informacje okażą się prawdziwe – nowy, 7-calowy Surface może być szansą na podreperowanie dość miernych wyników sprzedaży jego drogiej, pełnowymiarowej wersji, która dotąd raczej nie zniknęła z półek w liczbie adekwatnej do przedpremierowych oczekiwań kierownictwa firmy. Tańszy wariant urządzenia powinien – jak w zasadzie wszystko na tym świecie – powinien sprzedawać się nieco lepiej niż jej droższy, nieco rozczarowujący odpowiednik.

Tym niemniej, pewną wadą mniejszej wersji tabletu będzie fakt, iż w przeciwieństwie do jego standardowego wariantu, raczej nie będzie mogła aspirować do miana hybrydy z funkcjami laptopa. Jeśli dojdzie do tego cena dość znacząco przewyższająca koszty zakupu np. Nexusa 7 (a pewnie dojdzie) – wątpię, by mniejszy Surface mógł osiągnąć znaczący sukces na rynku urządzeń mobilnych.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści