aplikacjenews

Plotki: Microsoft Office dla Androida i iOS już na początku 2013 roku

Gdzieś już to kiedyś słyszeliśmy… Znany i bardzo ceniony, branżowy portal The Verge donosi, że aplikacja Microsoft Office już na początku przyszłego roku wreszcie trafi na urządzenia oparte na Androidzie i iOS. Tym razem – naprawdę. Podobno.

Jest to o tyle zaskakujące, że identyczne doniesienia – pochodzące w dodatku z samego Microsoftu (a właściwie jego czeskiego oddziału) – zdementował oficjalnie niecały miesiąc temu sam gigant z Redmond. No, a może nie tyle zdementował, co określił jako „niedokładne”. Zdaniem Verge Czesi mieli jednak całkowitą słuszność – źródła redakcji serwisu utrzymują, że słynny pakiet biurowy Microsoftu trafi na urządzenia pracujące pod kontrolą iOS już w lutym bądź marcu przyszłego roku. Posiadacze sprzętu z Androidem będą musieli poczekać trochę dłużej – wariant aplikacji dostosowany do ich systemu ma się ponoć ukazać dopiero w maju.

Póki co – nie wiadomo prawie nic więcej. Prawie, bo według portalu – podstawowa wersja pakietu dla wspomnianych systemów mobilnych nie będzie umożliwiać edytowania dokumentów (a jedynie ich przeglądanie). Funkcję tę będzie można odblokować poprzez wykupienie dostępu do konta Office 365 (z pozycji samej aplikacji).

Cena pakietu jest na razie kompletnie nieznana.

[Verge]

 

podobne treści