aplikacjenews

Plotki: Mapy Apple i Siri w kolejnej wersji OS X?

Niespodzianka? Chyba nie. Według najnowszych doniesień portalu 9to5mac, Apple chce wyposażyć najnowszą odsłonę swego systemu operacyjnego – OS X 10.9 – w asystentkę Siri i dość powszechnie znienawidzoną, autorską aplikację Mapy.

Czy komuś się to podoba czy nie – ma to sens. Choć Mountain Lion obsługuje funkcję dyktowania tekstu, implementacja pełnoprawnej wersji asystentki wydaje się kolejnym logicznym krokiem w jego rozwoju. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że dysponuje nią każde z nowszych urządzeń mobilnych giganta z Cupertino. Ot, naturalna kolej rzeczy. Co do map, które – jak wiadomo – ciągle nie cieszą się zbyt dużym uznaniem użytkowników, uczucia są oczywiście raczej mieszane. Z drugiej strony – Apple byłoby chyba szalone, gdyby przynajmniej nie wypróbowało takiego ruchu. Inna sprawa czy ma on jakiekolwiek szanse na powodzenie.

Wygląda na to, że i Apple konsekwentnie (jak np. Microsoft) zamierza stawiać na integrację urządzeń mobilnych z urządzeniami stacjonarnymi. Myślicie, że to dobry ruch ze strony imperium Cooka?

[9to5mac]

podobne treści