newssmartfonyWiadomość główna

Plotki: LG pracuje nad własnym Nexusem?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na łamach cenionego, branżowego portalu CNET – LG zamierza wypuścić na rynek własny wariant smartfona Google Nexus. Dotychczas nie nazwany telefon ma być rzecz jasna zmodyfikowaną wersją słynnego Optimusa G z dodatkiem kilku funkcji i podzespołów godnych miana nowego Nexusa.

Według pierwszych doniesień – urządzenie ma pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu. W jego specyfikacji zawarto podobno m.in. 4,7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280×768, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 2 GB RAM-u i 13-megapikselową kamerę. Niestety – w wyposażeniu smartfona zabraknie ponoć miejsca dla usuwalnej baterii i slotu na karty micro SD. Pamięć słuchawki będzie zatem wynosić jedynie 8 lub 16 GB. Co ciekawe – urządzenie będzie podobno pracować pod kontrolą całkowicie nowego Androida 4.2 Key Lime Pie.

Wiele wskazuje na to, że nie tylko LG zamierza zaszczycić nas kolejnym wariantem popularnego Nexusa – według nieoficjalnych wieści nad własnymi wersjami smartfona pracują równolegle także Sony i Samsung. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego  – damy wam znać (czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji). [CNET]

podobne treści