tablety

Plotki: HTC pracuje nad tabletami z Windowsem RT

Agencja Bloomberg donosi, że HTC pracuje nad dwoma tabletami z Windowsem RT, które światło dzienne mają ujrzeć w przyszłym roku.

Co ciekawe, oba tablety mają być dość niestandardowymi urządzeniami jeśli chodzi o ich rozmiary. Większy tablet ma mieć ekran o przekątnej 12 cali, podczas gdy mniejszy będzie miał 7. Byłby to pierwszy tablet, działający pod kontrolą Windowsa RT, o tak małym ekranie. Według informatorów agencji, mniejszy tablet będzie miał także możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. Jeśli informacje agencji się potwierdzą, będzie to pierwszy tablet z Windowsem RT, który zmierzy się z konkurencją Kindle Fire, iPada mini i Nexusa 7.

Oba tablety HTC wyposażone będą w układy ARM Qualcommu ponieważ Tajwańczycy doszli do wniosku, że tablety z Windowsem 8 oparte na procesorach Intela byłyby za drogie – musiałyby kosztować ponad 1000 dolarów.

Źródła, na które powołuje się agencja, nie podały terminu, w którym pojawić mają się nowe tablety HTC, ale można spekulować, że stanie się to w okolicach lutego, ponieważ większość producentów w tym czasie chwali się swoimi nowinkami na targach Mobile World Congress w Barcelonie.

Tajwańczycy nie muszą się martwić o pierwszych klientów. Na początku grudnia HTC podpisało długoterminową umowę na dostawy smartphone’ów i tabletów dla UEFA. To dobry początek, ale będziemy musieli jeszcze poczekać by przekonać się czy względnie tanie tablety HTC z Windowsem RT na pokładzie, nie podzielą losu tabletu Flyer.

podobne treści