news

Plotka: Apple wesprze pracowników Foxconn

Szanowany chiński serwis Zol twierdzi, że Apple ma zamiar przekazać pieniądze pracownikom firmy Foxconn. Dzięki temu pensja każdego z nich podskoczy o około 130 dolarów.

Dopiero w zeszłym tygodniu Apple opublikował swoje pierwsze oświadczenie w sprawie samobójstw w Foxconn. Apple twierdził, że firma jest w „nieustannym kontakcie z zarządem Foxconn” i jest pewna, że „firma podchodzi do tej sprawy bardzo poważnie”. I jest szansa, że tak właśnie będzie, bo chińska firma przestała zajmować się sferą duchową swoich pracowników i wzięła się na poważnie za ich pozycję materialną.

Teraz finansowo może ich wesprzeć sam Apple. Pracownikom z fabryki w Shenzhen odda 1-2% swoich zysków.

Wiadomość nie została jeszcze potwierdzona przez Apple. Jeśli jest prawdziwa, jest to krok we właściwą stronę, by zatrzymać samobójstwa w chińskiej fabryce. Być może da to zatrudnionym poczucie, że ich praca, a przy tym ich życie (które w tej fabryce kręci się prawie wyłącznie wokół pracy) mają sens. Oby. [Kat Hannaford/giz, Zol, MIC Gadget]

podobne treści

 • scoorvy

  Jestem zły – nie bulwersujcie się. Ale jestem dumny z tego że jestem Polakiem.
  Chińskie szczury – chińczury.
  Jak się zużywa chińczur to na miejsce wstawia się nowego i tak w kółko.
  To nie są ludzie. To jakieś twory przeznaczone tylko do kopulacji i tyrania. To roboty które rozmnażają się w niekontrolowany sposób zalewając nasz kraj i cały świat.
  Oni zalewają świat wszystkim.
  Im mniej chińczurów tym białym ludziom będzie żyło się lepiej. Wykorzystać ich do granic ich możliwości ! Good Job Steve !!

 • Dawid Krysiak

  chaotyczny i rasistowski koment.