grysprzęt

PlayStation 5 zobaczymy już w przyszłym roku?

Pod koniec ubiegłego roku Sony wprowadziło do sprzedaży konsolę PlayStation 4 Pro. Możliwe jednak, że nie będzie ona długo flagową konsolą Japończyków. Przynajmniej jeśli miałyby się spełnić przewidywania pewnego analityka.

Damian Thong, analityk w Macquarie Research, który trafnie przewidział debiut PS4 Pro i nowego Slima twierdzi, że Sony może przyspieszyć debiut nowej konsoli do gier.

Obecnie PlayStation 4 Pro, dysponujące mocą obliczeniową 4,3 teraflopa, jest najmocniejszą konsolą na rynku. Ale już niebawem, wraz z premierą Project Scorpio, który ma zostać pokazany podczas tegorocznych targów E3, ma się to zmienić. Według Thonga, Sony nie chce długo zostawać w tyle za Microsoftem i właśnie dlatego zamierza przyspieszyć prace nad następcą PlayStation 4, co miałoby się przełożyć na rynkową premierę PlayStation 5 już w przyszłym roku.

Oczywiście na razie nie wiadomo żadnych konkretów na temat tego, jak wyglądać miałby ta konsola. Jeśli wierzyć plotkom, PlayStation 5 miałoby zaoferować wydajność na poziomie około 10 teraflopów, które zapewnić miałby dziesięciordzeniowy procesor wsparty przez 16 GB pamięci RAM, ale na razie jest to wróżenie z fusów. Pewne jest jednak to, że jeśli Thong ma rację, na przełomie roku Sony samo zacznie chwalić się pracami nad nową konsolą.

podobne treści