news

Pioneer VSX-1020-K – świetny amplituner, z którym i iPhone się dogada

W tym tygodniu Pioneer zaprezentował pięć nowych amplitunerów. Wszystkie mają łącza HDMI 1.4 umożliwiające oglądanie w 3D, wszystkie dostarczają dźwięku surround Pro Logic IIz. Ale jeden model wyróżnia się spośród pozostałych – to VSX-1020-K.

Model ten wyposażono bowiem w zaawansowaną technologię, dostępną wcześniej jedynie w najdroższych urządzeniach. Po pierwsze, wyposażono go w upscaler do 1080p, dzięki czemu każdy podłączony do niego gadżet może przesyłać sygnał telewizyjny przez jeden kabel HDMI.  Ponadto wbudowano w niego poprawiacz dźwięku AIR, który zwiększa jakość odtwarzanych plików w formatach skompresowanych, takich jak MP3.

Do tego 1020-K sam poprawia balans głośników dzięki automatycznemu systemowi kalibracji wspomaganemu mikrofonem. A czytanie płyt CD przez odtwarzacz Blu-ray jest płynne dzięki precyzyjnemu systemowi taktowania kwarcowego POLS.

Co ciekawe, urządzenie może być całkowicie kontrolowane przez aplikację na iPhone’a. Każdy, kto próbował sterować amplitunerem przez wbudowane menu doceni elegancję i wygodę graficznego interfejsu użytkownika. Zwłaszcza, że kierować wszystkim możemy spacerując swobodnie po pokoju.

Urządzenie dostępne będzie w maju. [Pioneer Electronics]

podobne treści