film

Pierwszy zwiastun telewizyjny Gry Endera


Summit Entertainment rozpoczął promowanie swojego nadchodzącego filmu, Gra Endera, pierwszym zwiastunem w telewizji. W niedalekiej przyszłości, wrogo nastawiona rasa obcych zaatakowała ziemię. Gdyby nie heroiczna postawa Mazera Rackhama (Ben Kingsley), dowódcy międzynarodowej floty, wszystko by przepadło. W przygotowaniach do następnego ataku wysoko ceniony pułkownik Hyrum Graff (Harrison Ford) i wojsko międzynarodowe szkolą tylko najznakomitsze młode umysły, by znaleźć godnego zastępcy generała Rackhama.

Ender Wiggin (Asa Butterfield), skryty, jednak strategicznie utalentowany chłopiec zostaje zwerbowany do armii. Przybywając do szkoły, Ender szybko i łatwo opanowuje coraz trudniejsze wyzwania i symulacje, pozostawiając innych daleko w tyle. Ender szybko zostaje nazwany przez pułkownika Graffa nadzieją floty, co skutkuje przeniesieniem chłopca do szkoły dla dowódców. Trafiając tam, zaczyna być szkolony przez samego bohatera, Mazera Rackhama, by przewodził pozostałym żołnierzom w batalii, która zadecyduje o przyszłości Ziemii i rasy ludzkiej.

Film reżyseruje Gavin Hood, twórca takich filmów jak W pustyni i w puszczy i X-Men Geneza: Wolverine, a produkcja ma trafić do polskich kin w ostatni dzień października tego roku.

podobne treści