film

Pierwszy trailer stworzony przez IBM Watson

Jutro na ekrany amerykańskich kin wchodzi film Morgan. I, jak każdy film, nie mógł się on obejść bez zwiastunu. Tylko w tym przypadku, zwiastun został napisany przez sztuczną inteligencję IBM Watson.

Nie jest to jednak tylko zagrywka marketingowa. Morgan, jest bowiem thrillerem science-fiction opowiadającym historię naukowców, którzy stworzyli sztuczną postać, której nie potrafią kontrolować. Można więc powiedzieć, że w tym przypadku zwrócenie się producentów o pomoc w przygotowaniu traileru do firmy IBM w pewnym sensie współgra z tematem filmu.

Do stworzenia zwiastunu IBM wykorzystało eksperymentalne API Watsona, dzięki któremu sztuczna inteligencja mogła przeanalizować sto kultowych horrorów i thrillerów. W oparciu o to, Watson wytypował istotne sceny, których analiza pozwoliła na określenie tego, w jaki sposób takie rzeczy jak gra aktorska, światło czy praca kamery sprawiają, że właśnie te momenty zapadają w pamięć. Ostatnim krokiem była analiza filmu Morgan, z którego właśnie na tej podstawie Watson wybrał odpowiednie fragmenty, które zostały już zmontowane przez wytwórnię.

Poniżej możecie zobaczyć efekt tej nietypowej współpracy.

podobne treści