news

Pierwszy rysik do iPada, który pokazuje kursor na ekranie

Problem z rysikami jest następujący: nie są dokładne, a przypadkowe dotknięcia ekranu ręką niszczą misternie rysowany obiekt. A co jeśli powstał rysik, który pokazuje małą kropeczkę na ekranie, dzięki której rysowanie jest niesamowicie precyzyjne?

iPen to projekt znajdujący się w inkubatorze pomysłów Kickstarter. iPen składa się z dwóch urządzeń: odbiornika, który wpinamy w port iPada i rysika. Otwieramy specjalną aplikację i gotowe. Od tej chwili możemy korzystać z rysika z ekranowym wskaźnikiem. Rysik jest o wiele dokładniejszy, a także eliminuje efekty przypadkowych dotknięć ekranu.

iPen otrzymał już wystarczające finansowanie w Kickstarterze, aby pojawić się wkrótce na rynku. [Kickstarter]

podobne treści

 • teeeeen

  Ile to już pisali że rysik w telefonie to obciach i wstyd. Teraz jak coś powstaje na iPada to jest świetnym pomysłem tak jak by nikt tego wcześniej nie wymyślił.

  „przypadkowe dotknięcia ekranu ręką niszczą misternie rysowany obiekt”
  Autor chyba zapomniał że istnieje funkcja cofnij. Mi się osobiście nie zdarzyło dotknąć ekranu trzymając rysik w dłoni. Może kwestia sposobu.

 • kozly

  Istnieją programy do zapisywania i rysowania z wykorzystaniem rysika, posiadające funkcję niwelującą ślady powstałe przez dotknięcie ręką w czasie pisania;-)

 • yoyo

  z tym odbiornikiem przypomina nieco inkling od wacoma, może gdyby wacom zrobił coś podbnego 1. było by ładniejsze, 2. wyczuwało stopnie nacisku..