krótka piłkanewsvideo

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu „Gry o tron” ściągnięto już ponad milion razy

Po długich miesiącach oczekiwania dotrwaliśmy w końcu do premiery kolejnego sezonu Gry o tron. Pierwszy odcinek od razu trafił na szczyt listy najczęściej ściąganych plików.

W zeszłym roku zaszczytny tytuł najczęściej „piraconego” serialu na świecie przypadł właśnie Grze o tron. Wygląda na to, że w tym roku będzie podobnie. Z danych TorrentFreak wynika, że już po kilku godzinach od amerykańskiej premiery nowego sezonu, która odbyła się w niedzielę, pliki z pierwszym odcinkiem były jednymi z najpopularniejszych plików w Sieci. Do tej pory różne wersje pierwszego odcinka ściągnięto już grubo ponad milion razy.

Na szczęście HBO, producent serialu, nie traktuje tego jako zagrożenia, ale raczej jako komplement. Według stacji ogromne zainteresowanie pirackimi kopiami ściąganymi z Internetu oznacza po prostu, że istnieje ogromny popyt na serial. Jako dowód na to Michael Lombardo, szef działu programowego HBO, podaje świetną sprzedaż płyt DVD z kolejnymi sezonami – Gra o tron jest aktualnie najlepiej zarabiającym serialem tego producenta.

Co prawda stacja nie traktuje piractwa jako zagrożenia, ale nie zmienia swojego zdania na jego temat. Nie będzie ścigać fanów ściągających serial, zamierza jednak walczyć z nielegalnym jego rozpowszechnianiem.

podobne treści