news

Pierwszy monitor Cinema 3D od LG już w Polsce

Brak migotania, obsługa standardu Full HD oraz konwersja obrazu 2D do 3D – to wszystko oferuje najnowszy monitor model D2342P firmy LG. Dostępny jest w dwóch rozmiarach – 21,5 oraz 23 cale.

Możliwość cieszenia się pełnią zalet trójwymiarowej rozrywki możliwy jest poprzez zastosowanie technologii polaryzacyjnej FPR. Działanie Film Patterned Retarder polega na nałożeniu na matrycę specjalnego filtru polaryzacyjnego, umożliwiającego wykorzystanie okularów polaryzacyjnych do uzyskania efektu 3D. Same bryle są wygodne, lekkie i tanie – kosztują tylko 20 złotych i dostępne są w kilku kolorach.

Brak efektu migotania został poświadczony jakościowym certyfikatem „Flicker-Free” przyznanym przez TÜV oraz Intertek. Oznacza to, iż nie rozboli nas głowa od dłuższego oglądania obrazu 3D na ekranach CINEMA 3D – osoby planujące trójwymiarowy maraton z trylogią J.R.R. Tolkiena powinny być szczęśliwe.

Monitory LG Cinema 3D zostały wyposażone we wszystkie standardowe pecetowe porty (D-sub oraz DVI-D) oraz HDMI. D2342P jest dostępny na rynku w cenie 1200 złotych

podobne treści

  • michas

    szkoda tylko, że 3D w technologii polaryzacyjnej wygląda gorzej od tej migawkowej, a do tego tracimy połowę pixeli w pionie. więc coś za coś. wolę technologię migawkową z większą od 120Hz szybkością odświeżania.

  • lolek

    e tam technologia migawkowa jest słaba bo widać te mrugnięcia i szybko się męczą oczy, ten monitor jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i do tego całkiem dostępny cenowo

  • kondzo

    nie wiem czy widziałeś pasywne 3D na żywo, bo pasywne 3D według mnie jest dużo lepsze niż aktywne