news

Pierwszy laptop HP Pavilion z wielodotykowym ekranem

Firma HP po raz pierwszy użyła swojej technologii TouchSmart w komputerze przenośnym, przy okazji podrasowując jego wygląd.

Nowe Paviliony mają więcej metalowych wykończeń niż ich poprzednicy, dzięki czemu wyglądają teraz zdecydowanie bardziej solidnie niż laptopy serii HP Envy. Hewlet-Packard wydał cztery nowe modele swoich laptopów: dm4, dv5, dv7 oraz dv6, który zainteresował nas najbardziej, dzięki umieszczeniu w nim (opcjonalnie) wielodotykowego, 15,6-calowego wyświetlacza HD.

Dv6, oprócz ekranu z technologią TouchSmart, ma również kilka portów USB, eSATA, HDMI, dysk twardy o maksymalnej pojemności 1TB oraz procesor od Intela (cena sugerowana: 650 dolarów) lub AMD (530 dolarów).

Fanom wielodotykowych ekranów radzilibyśmy poczekać na Slate – pierwszy tablet firmy HP, który będzie (zgodnie z naszymi przewidywaniami) pracować na systemie operacyjnym WebOS firmy Palm. [Brian Barrett/giz]

podobne treści

 • Adam Rogowski

  Przecież Slate nie jest rozwijany-HP kupiło palma, i po tym oświadczyło że Slate’a nie będzie. Albo ja o czymś nie wiem?

 • Michał Szabłowski

  @ Adam Rogowski Slate nie jest rozwijany przy współpracy z Microsoftem. HP zrezygnowało z Win7 na rzeczy WebOS.

  Niewykluczone, że jeszcze w tym roku zobaczymy tablet HP z systemem Palma.

 • taknamoment

  pod wzgledem wygladu taki biedniejszy Macbook Pro (mocno sie chyba panowie z HP wzorowali;)