samochody

Pierwsze zdjęcia ciężarówki Tesli

Jeszcze przed końcem tego miesiąca mamy być świadkami premiery autonomicznej ciężarówki, do której od dłuższego czasu przygotowuje się Tesla Motors. Na razie niewiele o niej wiadomo, ale już udało się ją uchwycić na zdjęciach.

Choć Tesla stara się zachować swój nowy pojazd w tajemnicy do chwili premiery, w serwisie Reddit już pojawiły się zdjęcia elektrycznej ciężarówki wykonane podczas jej transportu. Zdjęcia zostały usunięte, ale w internecie nic nie ginie, dlatego auto możemy obejrzeć ją już teraz.

Na zdjęciu widać, że ciężarówka Tesli swoim wyglądem nawiązuje do typowych amerykańskich ciągników, choć jest zdecydowanie bardziej futurystyczna.

Prace nad elektryczną ciężarówką Tesli rozpoczęły się kilka lat temu. Wiadomo, że jej zasięg z ładunkiem będzie wynosił 200-300 mil (322-483 km), będzie więc znacznie mniejszy od tego, co przejechać mogą zwykłe ciężarówki na jednym tankowaniu. Tesla ma jednak nadzieję, że pojazd sprawdzi się na rynku przewozów lokalnych. Oficjalna prezentacja ciężarówki ma odbyć się 26 października.

Zdjęcie: Reddit

podobne treści