newssmartfony

Pierwsze zdjęcia budżetowego Sony ST21i Tapioca

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia oplotkowywanego już od jakiegoś czasu smartfonu Sony ST21i o kulinarnym kryptonimie Tapioca.

Lodowa kanapka nie wywołała jeszcze najwyraźniej nazewniczego przesytu. Oto przed nami kolejny smartfon z żarciem w nazwie. Co o nim wiemy? Według informacji opublikowanych na łamach greckiego serwisu Techblog, Sony St21i ma być wyposażony w: 3,2-calowy ekran o rozdzielczości 320×480 pikseli (HVGA), taktowany zegarem 800MHz procesor Qualcomm MSM7227 z chipem GPU Adreno 200, 512MB pamięci operacyjnej RAM, 1460mAh baterię i pozbawioną LED-owego flesza, 3-megapikselową, nagrywającą wideo w maksymalnej „rozdziałce” VGA – 640×480 p, kamerę. Czyli dość znośnie, jak na – co by nie było – budżetówkę.

Pozytywnym zaskoczeniem jest obecność na pokładzie Sony St21i Tapioca, pomimo dość średniej jakości jego wyposażenia, OS-u Google, Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (konkretnie, w wersji 4.03). To duży plus, szczególnie w czasach, gdy wiele dużo lepiej wyposażonych smartfonów pojawia się na rynku dźwigając pod maską przestarzałe oprogramowanie. Niestety – na razie nie jest znana ani oficjalna cena, ani konkretna data premiery ST21i. Spekuluje się, że Tapioca zawita na sklepowe półki już w lipcu tego roku, a jej cenę wstępnie szacuje się  na około 150 euro.

[androidcentral, techblog]

podobne treści