news

Pierwsze recenzje iPada z prasy amerykańskiej

Amerykanie dopiero w ten weekend dostaną do rąk pierwsze iPady, lecz wiele redakcji otrzymało już egzemplarze do testowania. Publikują dziś pochlebne słowa na temat tabletu. Powiedziałabym, że wręcz entuzjastyczne.

Wall Street Journal chwali interfejs i wygląd iPada. „Dokonał się postęp, skomplikowane czynności można wykonać, dotykając ekranu. To może być poważna konkurencja dla laptopów”.

USA Today pisze, że iPad na pewno powtórzy sukces iPhone’a, lecz „wiele rzeczy można w nim jeszcze ulepszyć”.

New York Times precyzuje, jakie są mocne punkty iPada: „To nie laptop, wprowadzanie do niego danych jest utrudnione. Ale w czytaniu zawartości – książek, muzyki, filmów, zdjęć, Internetu, poczty email – jest niezrównany. Korzystanie z treści za pomocą ekranu dotykowego to nowe doświadczenie, do tego bardzo przyjemne.”

PC Mag podkreśla, że iPad ma wiele wad: brak kamery, obsługi Flasha, itp. Z drugiej strony, tablet świetnie nadaje się to tego, do czego jest przeznaczony.

Bob
„Dr. Mac” LeVitus
z „The Houston Chronicle” potwierdza, że iPad to zupełnie nowy rodzaj urządzenia i nie należy go porównywać z laptopem. Mówi, że właśnie iPada zabrałby do kawiarni, by mieć co poczytać i móc sprawdzić pocztę elektroniczną.

Xeni
Jardin
z BoingBoing zwraca uwagę na aplikacje, które dopiero powstają, a tymczasem to one pokażą możliwości tabletu i zadecydują o jego popularności.

Chicago Sun Times sądzi, że iPad nie rozczarowuje tych, którzy pokładali w nim wygórowane oczekiwania. Chwali elegancję i świeże doznania z korzystania z interfejsu.

Omar
Wasow
z „The Root” uważa, że iPad ma coś do zaoferowania każdemu.

„Apple udało dokonać się czegoś nieomal niemożliwego – stworzył urządzenia atrakcyjne zarówno dla fanów technologii, jak i kompletnych laików. (…) iPad ułatwia korzystanie z mediów cyfrowych i uwalnia nas od biurka z komputerem.”

podobne treści

 • Anonim

  fajne zestawienie… dla mnie rewelacja jest tak wielki taczpad… Już na iphonie czuję się jak Tom Cruise w Raporcie Mniejszości – a tutaj!!!

 • iphone3gs

  @mangosia – ciekawe ale codziennie zmieniasz opinię. Oto Twoja wczorajsza: http://gizmodo.pl/gadgets/2231/3g_w_ipadzie_oto_jest_pytanie.html

 • Anonim

  kobieta zmienną jest ;)

 • iphone3gs

  @fairtex – jasne ;) ale wtedy wiele traci na wiarygodności, a to problem, bo wtedy sama nie wie czego chce, a my razem z nią :)

 • Anonim

  @iphone3gs: nie możemy wiedzieć czego chce kobieta, skoro ona sama tego nie wie :) cały w tym urok

 • iphone3gs

  @fairtex – OK, i kółko się zamyka a życie toczy się dalej, ale tak naprawdę szczęśliwe sa tylko te, ktore potrafią znaleźć z nami wspólny język, odwrotna sytuacja bywa raczej wyjątkiem (to znaczy my z nimi – mówię o dlugookresowej relacji, nie kilkuletniej)

 • Anonim

  @iphone3gs – czekaj czekaj, wszystko to miłe i w ogóle tyle zainteresowania ;) ale gdzie ja zmieniam zdanie! Ja cierpię katusze (KATUSZE!), że nie mogę go już mieć… no widzę nas razem… uważam, że do siebie pasujemy… ale jest taki niedostępny! więc go czasem sobie trochę obrzydzam, że za dużo mnie będzie kosztował, że jest za… duży ;)…

  A tak serio – to uważam że jest naprawdę za duży (ale o tym się przekonam, jak go wezmę do ręki:). Mógłby być wielkości ekranu w moim malutkim netbooku, wystarczyłoby i do normalnej torebki by się zmieścił!… ale nie da się ukryć, że w takim czy innym rozmiarze ekran dotykowy musi robić wrażenie i nie dziwię się żonie jednego z recenzentów w tabeli w poście obok, że mu go zabrała :))

  @fairtex – czy ja wyglądam na osobę, która nie wie, czego chce :)) Czasem się nie umiem wysłowić, ale definitywnie wiem, że chcę iPada :) ale my lubimy takich nieidealnych drani, co to umieją tylko jedną rzecz na raz!