news

Pięć największych komórkowych niewypałów

Jak to możliwe, że urządzenie będące jednocześnie długopisem i telefonem
komórkowym nigdy nie powstało, by móc powtórzyć sukces smartphone’ów
wbudowanych w zegarek?

Oto lista pięciu telefonów, o których nie mieliśmy prawa usłyszeć, ponieważ były za drogie dla „zwykłego” użytkownika, bezużyteczne lub zbyt oryginalne (delikatnie mówiąc):

Siemens PenPhone
Oto wspomniany we wstępie „telefonopis”: telefon rozpoznający pismo swojego właściciela i zamieniający je w tekst, na przykład w SMSie.

Nokia 7700
Finowie porzucili pomysł stworzenia jej w 2004. 7700 była pierwszą przymiarką do stworzenia telefonu komórkowego wyposażonego w ekran dotykowy. Swoim wyglądem przypominała Nokię N-Gage, co tłumaczy, dlaczego nie mogła odnieść sukcesu.

Samsung F520
Pierwszy z trzech Samsungów na naszej liście. Nawet wysuwana (w obie strony!) klawiatura i ekran dotykowy nie pomogły w odniesieniu F520 sukcesu.

Samsung Watchphone
Kto nie słyszał o telefonie w zegarku? Zapewne większość z nas widziała przynajmniej jeden taki gadżet na nadgarstku bohatera filmu akcji. W prawdziwym życiu nie istnieją ani tacy herosi, ani osoby chętne zapłacić 900 dolarów za podobny „telefon”.

Samsung T700
Obrzydlistwo. T700 powstał z myślą o kobietach, które zawsze muszą mieć pod ręką lustereczko. Twórcy telefonu zapomnieli, że zasada „dwa w jednym” nie zawsze się sprawdza.

A czy wam zdarzyło się kupić telefon, który nie powinien był nigdy powstać? [Jack Loftus/giz, Unplugged]

podobne treści

 • Mateusz Rodak

  Jako fanboj Nokii pytam się a gdzie Nokia N97? To dopiero niewypał…

 • slyx1978

  He he dokładnie. Nokia N97 powinna być na tej liście…

 • Anonim

  ja tam używam n gage qd i jestem zadowolony :) (wiem że są lepsze telefon ale w kategorii biedaczkowych telefonów z przed kilku lat to doby wybór)

 • ir0

  A gdzie iPhone 4?

 • miki2u

  Nokia 7700 byla niewypalem z powodu ceny a nie mozliwosci. Pamietam jak wlasnie chcialem ten telefon bo obslugiwal zaawansowane gry, ktorych jak na lekarstwo bylo na inne tel., tylko ta cena…

 • majkel.design

  Ja miałem przez jakiś rok 7600 … ;)